Насловна Вијести Александар Митровић исписао историју енглеског фудбала

Александар Митровић исписао историју енглеског фудбала

401
0

На мечу са Лутоном, српски ас је Фуламу голом у 62. минуту донио предност од 4:0 и већ тада ушао у историју острвског фудбала, а онда у трећем минуту судијске надокнаде времена поставио коначних 7:0 и постао апсолутни рекордер друге енглеске лиге.

Наиме, први погодак на мечу био је чак 42. погодак Александра Митровића у овој сезони Чемпионшипа, чиме је изједначио рекорд другог по снази острвског такмичења, који је досад самостално држао Гај Витингем.

Он је, носећи дрес Портсмута, 42 гола дао у другој енглеској лиги у сезони 1992/1993.

Али, “Митар” се није на томе зауставио.

У судијској надокнадни времена још једном је матирао чувара мреже Лутона, Инграма, чиме је постао рекордер.

“Зачинио” је тај погодак скидањем дреса и пењањем на ограду која дијели терен од трибине, саиграчи су с њим бурно прославили тај подвиг, а српски репрезентативац је добио жути картон, што правила и предвиђају када неко од актера фудбалског меча скине дио опреме.