Она је навела да је Република Српска изашла из кризе и санкција, периода када није била у прилици да инвестира и да је сада моменат за значајан инвестициони циклус, што је предуслов за повећање БДП-а, стандарда грађана и развој привреде.
– Приходи расту годинама уназад, ребаланс је у великој мјери развојни, јер је из буџета први пут у једној години издвојено 700 милиона за инвестиције – рекла је Видовићева.
Говорећи о критикама опозиције и наводима о презадужености Републике Српске, Видовићева је појаснила да је Српска за европске стандарде ниско задужена земља.
– Али ми рачунамо да смо средње задужени. Свакако нема говора о дужничком ропству. Посао опозиције је да критикује власт, али критика без аргумената нема ефекта. Поента је да се добије политички поен, али се годинама не добија – истакла је Видовићева.
Она је рекла да Република Српска у наредних 10 година сигурно неће доћи у позицију презадужености, али ће морати да се задужује како би развила енергетски сектор и довела инфраструктуру на бољи ниво.
– Енергија је приоритет, она ће држати комплетну економију земље, разговарамо са великим инвеститорима. Такође, развој путне инфрасруктуре је предуслов за развој привреде – навела је Видовићева.
Она је рекла и да је излазак Републике Српске на Лондонску берзу био успјешан, наводећи да је 60 одсто купаца обвезница из Америке, а 40 из Европе што, каже, говори да крупни инвеститори вјерују у Српску.
– Имамо ниску задуженост, уредно враћамо обавезе и то су параметри које инвеститори гледају – нагласила је Видовићева.
Она је подсјетила да слиједи ново повећање плата у јавном сектору, додајући да расту плате и у реалном сектору.























