Насловна Најновије Mајсторицa припала Трновљацима: Жељезница у финалу Прве лиге Републике Српске

Mајсторицa припала Трновљацима: Жељезница у финалу Прве лиге Републике Српске

77
0

Футсалери Жељезнице су у трећој утакмици полуфинала Прве лиге Републике Српске савладали Невесињe 2:1.

Баш као и у прве двије утакмице серије и ова је била веома борбена, егал и неизвјесна до самог краја. Једина разлика је што није отишла у шестерце, већ је домаћа екипа славила побједу у 40 минута.

Послије неколико изврсних, али промашених шанси, Жељезница до гола долази у 17. минути. Игор Ђорда је и овај пут из одличне позиције погодио стативу, али му се враћа лопта и из поправног матира и вечерас одличног Огњена Ромовића за вођство 1:0.

Ипак, радост домаћих није дуго трајала. Слободан ударац на седам метара за госте, Далибор Пудар проналази рупу између голмана и живог зида и погађа за 1:1.

Велика борба настављена је и даље, а Жељезница до побједоносног гола долази у 33. минути када Ибрахим Хршумовић пролази кроз одбрану, заобилази и Ромовића и погађа за 2:1.

Жељезница ће у финалу Прве лиге играти против бољег из серије Добој-Дервента.