Насловна Најновије КК “Јахорина” савладао КК “Академац”

КК “Јахорина” савладао КК “Академац”

90
0

Лидер шампионата Републике Српске и главни кандидат за пласман у Лигу 12 Босне и Херцеговине, кошаркаши паљанске “Јахорине” кренули су побиједом у првом мечу полуфинала плеј офа против “Академца” из Бања Луке.

Тим Мира Вукоје је био у овом сусрету апсолутни фаворит и то су потврдили тријумфом. Коначан резултат након 40 минута игре гласио је 65:53. По четвртинама је било: 23:13,13:18,16:8 и 13:14.

“Јахорина” је врло снажно ушла у ову утакмицу и након прве четвртине има плус 10.

Услиједило је опуштање домаћина, па су голобради момчићи из Бања Луке успјели у других 10 минута да преполове предност домаћина.

Друго полувријеме је било пресликано прво. Опет су домаћи кренули јако, и оставили “Академац” на само осам поена у трећој четвртини, да би до краја сусрета мирно и сигурно чували предност и повели у серији са 1:0.

Код домаћина најефикаснији је био Немања Окиљевић са 16 поена, а након тога Џевон Меј са 12, те Немања Печеница са 10.

Код “Академца” је најефикаснији, али и на утакмици био је Давид Поповац са 20 поена.

ИЗВОРSportDC
Претходни текстКЦ ИНС: Представљена књига „Србија од винчанске цивилизације до 1918. године“ Ратомира Максимовића