Насловна Најновије Нове медаље за рогатичке атлетичаре

Нове медаље за рогатичке атлетичаре

194
0

Протеклог викенда на Сокоцу је одржано Појединачно атлетско првенство Републике Српске за старије јуниоре и млађе пионире. Млади рогатички атлетичари стандардно су и на овом такмичењу постигли одличне резултате.

У категорији старијих јуниора златне медаље освојили су Кристина Поповић у бацању диска и кугле и Андреј Ћебић у скоку удаљ. Ћебић је освојио и сребрну медаљу у трци на 100 метара. У конкуренцији млађих пионира златне медаље освојиле су Ђурђина Деспет у скоку увис и Ања Бојат у трци на 80 метара са препонама. Сребрне медаље освојиле су Катарина Пешић у скоку удаљ и дјевојке у трци штафета 4х100 метара, а бронзану Вања Бојат у скоку удаљ.

Већ за 15 дана ове атлетичаре очекују наступи у Читлуку, Зеници и Бањалуци, гдје такође циљају на нова одличја.