Насловна Најновије Три медаље атлетичара у Зеници и Сарајеву

Три медаље атлетичара у Зеници и Сарајеву

176
0

Атлетско дворанско првенство БиХ за млађе категорије одржано је током протеклог викенда у Зеници и Сарајеву уз учешће више од 350 такмичара. Седмочлана екипа Српског атлетског клуба “Рогатица” освојила је три медаље – двије сребрне и једну бронзану.

Сребрне медаље освојиле су Ања Бојат у трци на 60 метара са препонама и Ђурђина Деспет у скоку увис, на дијелу првенства које је одржано у Сарајеву. Ања Бојат је освојила и бронзану медаљу у Зеници у скоку удаљ.

Високе пласмане, посебно у Зеници у скоку удаљ, оствариле су Ђурђина Деспет (4. мјесто) и Катарина Пешић (5. мјесто). У Сарајеву су се показали Хелена Марић, Марија Бакмаз и Вања Бојат у тркама на 60 метара, као и Милош Гојковић у бацању кугле.