Насловна Најновије Денвер на корак од титуле шампиона, други брејк у Мајамију

Денвер на корак од титуле шампиона, други брејк у Мајамију

189
0

Кошаркаши Денвера савладали су Мајами Хит резултатом 108:95 у четвртом мечу финала НБА лиге, те сада воде 3:1.

Серија се сели у Колорадо гдје ће Нагетси пред домаћим навијачима у ноћи између понедјељка и уторка имати прву од три „меч лопте“ за НБА прстен.

Кључну улогу на мечу имали су Ерон Гордон скоро савршеном офанзивном ефикасношћу и Брус Браун који је у посљедњој четвртини држао одбрану Денвера.

Никола Јокић и Џамал Мари меч су завршили са дабл-дабл учинцима.

Најефикаснији кошаркаш на утакмици је Ерон Гордон са 27 поена, Јокић је додао 23 уз 13 скокова, Брус Браун је додао 21, а Џамал Мари 15 уз 12 асистенција.

У екипи Мајамија Батлер је убацио 25, Адебајо је додао 20, а Кајл Лаури остао је на 13 колико их је постигао у првом полувремену.

Наредни, пети меч екипе играју у Денверу у ноћи између понедјељка и уторка.